Snukera Spēles Noteikumi (saīsināti)

  Snukers ir biljarda veids, kas ir plaši izplatīts Lielbritānijāun ar katru gadu paliek aizvien populārāks visā pasaulē. Snūkera galds ir 1,8 metrus plats un 3,6 metrus (12 pēdas) garš. Spēlē tiek izmantotas 22 bumbas - 15 sarkanas, 1 melna, 1 rozā, 1 zila, 1 brūna, 1 zaļa, 1 dzeltena un 1 balta. Sitienus ar nūju izdara pa balto bumbu.

 Snukeru var spēlēt 2 vai vairāk spēlētāji. Reizēm notiek arī pāru spēles. Spēles sākumā baltā kijas bumba ir stāvoklī „sitiens no rokas”, kuru izpilda no „D” sektora, un objekta bumbas ir novietotas uz galda sekojoši sk. att. zemāk:

SARKANĀS (1 punkts) – stingri saspiesta vienādsānu trijstūra formā ar sarkano novietotu augšā uz galda centra līnijas virs piramīdas punkta, tā, ka tā ir cik vien cieši iespējams pie rozā bumbas, nepieskaroties tai un trijstūra pamats vistuvāk un paraleli ar augšējo bortu,

DZELTENĀ (2 punkti) „D” sektora labajā stūrī;                           

ZAĻĀ (3 punkti) „D” sektora kreisajā stūrī;

BRŪNĀ (4 punkti) uz „D” sektora vidējā punkta;

ZILĀ (5 punkti) uz centra punkta;

ROZĀ (6 punkti) uz piramīdas punkta;

MELNĀ (7 punkti) uz melnā punkta;

 Sitienus ar kiju veic TIKAI pa balto kijas bumbu. Uz galda ir 21 objekta bumba- 15 sarkanās, katra 1 punkta vērībā, un sešas krāsainās: dzeltenā 2, zaļā 3, brūnā 4, zilā 5, rozā 6 un melnā 7.

Spēlētājs vispirms veic sitienu pa sarkano bumbu, tad, TIKAI JA TĀ TIEK IESISTA, pa JEBKURU krāsaino bumbu. Iesitot sarkano bumbu, tiek iegūts viens punkts. Ja pēc tam tiek iesista, piemēram, zilā bumba, tiek iegūti seši punkti (1+5).

  Divu vai vairāku sekmīgu sitienu sēriju sauc par „breiku”. Par maksimālo „breiku”  sauc 147 punktu  sēriju. Tā iegūstama iesitot katru sarkano bumbu ar tai sekojošu melno 15 reizes un iesitot visas krasāinaās bumbas pieaugošā punktu secība.

  Visas iesistās sarkanās bumbas paliek lūzā, visas krāsainās bumbas, kuras tiek iesistas uzreiz pēc sarkanās tiek novietotas atpakaļ uz attiecīgā punkta. Ja spēlētajs iesit sarkano un pec tam neiesit nevienu krāsaino, gājiens pāriet pretiniekam.

 Ja sitot sarkano iekrīt divas sarkanās, tad par katru no tām sitējs saņem 1 punktu, toties sitienu pa krāsaino var izpildīt tikai vienu reizi.

 Ja spēlētājs pieļauj kļūdu- „fols”  (foul) -, PRETINIEKA rezultātam tiek PIESKAITĪTI punkti. Mazākais punktu skaits ko pieskaita ir 4.

Piemēram:       sit pa sarkano- netrāpa- pretiniekam +4

                       sit pa dzelteno- netrāpa- pretiniekam +4

                        sit pa zaļo- netrāpa- pretiniekam +4

                        sit pa brūno- netrāpa- pretiniekam +4

                        sit pa zilo- netrāpa- pretiniekam +5

                        sit pa rozā- netāpa- pretiniekam +6

                        sit pa melno- nertāpa- pretiniekam +7

                        sit pa sarkano- trāpa pa melno- pretiniekam +7 (melnās bumbas vērtības apmērā)

                        sit pa sarkano- trāpa pa dzelteno- pretiniekam +4 (minimālais soda punktu skaits)

Visbiežāk izdarītie „foli” ir:      sit pa noradīto bumbu un netrāpa vispār;

                                           sit pa noradīto bumbu, bet trāpa citai;

                                           pēc sitiena iekrīt baltā;

                                           sit pa sarkano, bet iekrīt krāsainā.

Ja, pēc sitiena iekrīt baltā bumba, tad pretiniekam sitiens jāizdara no „D” sektora. Sitienu no „D „ sektora var izpildīt jebkurā virzienā.

  Kad uz galda vairs nav sarkano bumbu, lūzās jāsit krāsainās bumbas pieaugošas vērtības secībā. No šī brīža krāsainās bumbas vairs uz galda neatgriež.

  Partiju, jeb freimu uzvar tas spēlētājs, kuram partijas beigās ir vairāk punktu.

  Ja, uz galda ir mazāk punktu nekā ir rezultāta starpība, tad ir radusies situācija „vajadzīgs snukers”, jeb papildus punkti, kurus var iegūt pretiniekam uzliekot „snukeru” (situācija „snukers” ir, ja starp balto bumbu (cue ball) un nākošo sitamo bumbu ''ceļā'' ir viena vai vairākas bumbas, kas nav nākošā).

 Ja, punktu skaits ir vienāds, tad tiek izspēlēta papildus melnā bumba. Partiju uzvar spēlētājs, kurš iesit melno bumbu. Ja, tiek izdarīts noteikumu pārkāpums (fols), tad pretiniekam pieskaita 7 punktus un partija ir beigusies.

Ja, uz galda ir tikai melnā bumba un tezultāta starpība ir mazāka par 7 punktiem, partiju uzvar spēlētājs, kurš iesit melno bumbu. Ja, tiek izdarīts noteikumu pārkāpums (fols), tad pretiniekam pieskaita 7 punktus un partija ir beigusies.

Ja, uz galda ir tikai melnā bumba un tezultāta starpība ir lielāka par 7 punktiem, partija ir beigusies.

Snooker ball position - Cue Sport LV

 
Bumbu izkārtojums partijas sākumā.​
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 P.S. Diemžēl, Latvijā ir zaglīgas kompānijas, kā piemēram Games4You, kuras nav spējīgas neko radīt, bet vienīgi nozagt jau esošu informāciju no svešiem saitiem!  Šo konkrēto materiālu nozaguši 1:1, lai gan ar snukeru viņiem nav nekāda sakara un sapratnes! Nozagto informāciju izņemt no sava saita direktoriņš atteicās! Tas vienkārši zināšanai  -  Jūsu, Cue Sport LV