Latvijas snukera meistari Eiropas čempionatā Prāgā

M.Volajs iekļuvis top 32 Eiropas Amatieru Čenpionātā snukerā 2015.g. | 6/20/2015

   Aizvadītajās divās nedēļās Čehijas galvaspilsētā Prāgā norisinajās 2015. gada Eiropas Čempionāts snukerā amatieriem. Latviju devās pārstāvēt trīs sportisti. Vīriešu konkurencē Māris Volajs un Rodions Judins, un sieviešu konkurencē Tatjana Vasiļjeva.

  Šī gada Latvijas čempions Māris Volajs savā apakšgrupā ar mainīgam sekmēm pēc izspēlētām 6 spēlēm ierindojās 3 vietā un pārliecinoši kvalificējās izslēgšanas spēlēm (6 spēles, 4 uzvaras 2 zaudējumi, freimu attiecība +12). Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā izdevās pārspēt Somijas sportistu Mika Hummelin 4:2 un nodrošināt vietu starp labākajiem 32 sportistiem. Nākošajā spēlē pret vienu no vadošajiem Polijas spēlētājiem piedzīvots zaudējums 0:4. Neskatoties uz to, šis ir labākais sportista sniegums Eiropas līmeņa turnīros.

 R.Judins no piecām apakšgrupas spēlēm uzvarēja divas un kvalificējās izslēgšanas turnīram kā ceturtais numurs. Pirmajā izslēgšanas kārtas spēlē pretinieks bija pagājušā gada finālists John Whitty no Anglijas un rezultātā zaudējums 2:4.

  Tatjana Vasiļjeva apakšgrupā pārspēja visas sešas pretinieces un viegli kvalificējās turnīra T.Vasiļjeva Eiropas Amatieru Cempionāta snukerā 3.vieta - Cue Sport LVastodaļfinālam. Tālāk aizvadītas divas rezultātos atšķirīgas spēles. Uzvarēta Čehijas sportiste Eva Maskova 3:0 un Vācijas sportiste Diana Stateczny 4:3. Turnīrs noslēgts cīņā pret Krievijas sportisti Darju Sirotinu ar rezultātu 2:4.

  Par turnīra uzvarētājiem kļuva Anglijas pārstāvis Michael Wild vīriešu konkurencē, izcīnot divu gadu ceļazīmi profesionālajā snukera tūrē “Main Tour”, velsietis Darren Morgan Masters konkurencē un Wendy Jans sieviešu konkurencē.

 Latvijas īsajā (šogad aprit 20.gadu) snukera vēsturē šis ir pārliecinoši labākais sasniegums vīriešu konkurencē! 

  Apsveicam uzvarētājus un vēlam veiksmi mūsu sportistiem turpmākajos startos!

Rezultāti un statistika šeit: Māris Volajs - Cue Sport LV

  Cue Sport LV aicina pieteikties sponsorus, kam nav vienaldzīga biljarda attīstība Latvijā un Latvijas labāko biljardistu sasniegumi Eiropā un pasaulē!

 

Cue Sport LV