Cue Sport LV - Biljarda apmācības, nodarbības, treniņi, kā pilnveidot un uzlabot savu spēli. Padomi spēles tehnikas uzlabošanai un pilnveidošanai.

   Jūs vēlaties iemācīties spēlēt biljardu? Spēlēt viegli un skaisti? Sapņojat kļūt par profesionālu spēlētāju? Tad laipni lūgti sākt nodarbības mūsu klubiņā! Cue Sport LV piedāvā apgūt biljarda spēles: snukeru, pūlu un krievu biljardu pie Latvijā labākajiem treneriem un šīs spēles lietpratējiem.

  Piedāvājam dažādu biljarda veidu spēļu apmācību, treniņus. Biljarda spēļu pamatkurss klientam ērtā laikā pēc individuāla treniņu grafika vai mazās grupās.

  Varam piedāvāt organizēt snukera vasaras nometnes bērniem gan Latvijā, gan Anglijā - Šefīldas Snukera Akadēmijā, kur arī trennējas lielākā daļa pasaules top  profesionālie spēlētāji.

Piedāvājam nelielām bērnu grupām apgūt snukera zināšanas snukera skolā. 

 

Snukera un Pūla (Pool) spēles apmācību veic sertificēts WPBSA (World Snooker Coach) treneris Māris Volajs.

Māris Volajs biljarda treneris Latvijā - Cue Sport LVMāris Volajs- sporta biedrības „Roja” biljarda sekcijas vadītajs. No 2006. gada savas spēlētāja un trenera zināšanas apguvis individuāli pie vadošā pasaules snūkera trenera Alana Triga (Alan Trigg - Anglija). Pieredzi un modernā snukera mācīšanas metodes pilnveidojis strādājot Šefīldas snūkera akadēmijā „World Snooker” rīkotajās jauniešu vasaras snūkera nometnēs. 2011. gadā Anglijā iekļauts Pasaules profesionalā Biljarda un Snūkera Asiociācijas treneru programmā (WPBSA Coaching programme), tādu pasaulē zināmu snūkera personību vadībā kā Stīvs Deivis (Steve Davis- seškārtējs pasaules čempions snūkerā), Terijs Grifits (Terry Griffiths- 1979.g pasaules čempions snukerā; vairāku profesionālo spēlētāju treneris).

 

Māris Volajs professional snooker coach in Latvia with Steve Davis and Terry Griffiths  - Cue Sport LV

Māris Volajs professional snooker coach in Latvia - Cue Sport LVTrenera sertifikāta iegūšana 2011. gadā Pierādījis sevi kā republikas mēroga biljarda spēles meistars. 2007. gada Rīga kausa Pool 8 uzvarētājs. 2009. gada Rīgas kausa Pool 10 uzvarētājs. 2009, 2010, 2011, gadu Latvijas Republikas čempions Pool 14+1. Vairākkārtējs LRBF snūkera čempionāta kvalifikācijas posmu uzvarētājs. 2012. gada Latvijas Čempionāta snukerā finālturnīra vicečempions, 2012. gada Latvijas kausa ieguvējs, starptautiskā snukera turnīra Lietuvā „Vilnius Taure 2012” uzvarētājs. 

Māris Volajs ir Latvijas Čempionāta snukerā 2015.g. uzvarētājs!

2015.gadā Eiropas Amatieru Snukera Čempionātā Māris Volajs sasniedza savas karjeras līdz šim labāko rezultātu iekļūstot starp top 32 spēlētājiem. Tas ir arī Latvijas 20-it  gadu senās vēstures labākais sasniegums!

2013.gada pasaules snukera čempionāta Šefildā apmeklējums un treneru tālākizglītības kursi.

Māris Volajs sertificēts snukera treneris Latvijā - in Shefield  - Cue Sport LV Māris Volajs sertificēts snukera treneris Latvijā - Šhefīldā - Cue Sport LV

 2012 gada Eiropas čempionāta snukerā amatieriem dalībnieks.

Māris Volajs sertificēts snukera treneris Latvijā ar saviem audzēkņiem - Cue Sport LV Māris Volajs sertificēts snukera treneris Latvijā - Cue Sport LV

„Star” snukera akadēmija Šefildā. Jauniešu snukera nometnes treneris. Kristaps Lēmanis 10g.

Māris Volajs profesionāls snukera treneris Latvijā ar audzēkni Kristapu Lēmani - Cue Sport LV

Domenic Dale Dechawat Poomjaeng
 Maris Volajs certificied snooker coach in Latvia with Domenic Dale  - Cue Sport LV Maris Volajs certificied snooker coach in Latvia with Dechawat Poomjaeng - Cue Sport LV 

 Piedāvājam dažādu biljarda veidu spēļu apmācību, treniņus. Biljarda spēļu pamatkurss klientam ērtā laikā pēc individuāla treniņu grafika.

Organizējam vasaras Snukera skolas nometni Latvijā, kā arī snukera spēles mācības Anglijā.
Konsultējam atbilstošākā biljarda inventāra izvēlē un iegādē, kā arī pareizā inventāra apkopē un uzturēšanā.
 Apmācām bērnus sākot no 6-7 gadu vecuma.

 

Piedāvājam apgūt pamatzināšanas un apmācību kursus Krievu Piramīdā jeb Krievu Biljarda treniņi. Konsultējam Biljarda inventāra iegādē.

Krievu Piramīdas (Krievu biljarda) apmācība.

 
Ronalds Millers - Krievu Piramīdas (Krievu biljarda) treneris ar 15 gadu ilgu spēļu praksi.Krievu biljarda treneris Ronalds Millers  - Cue Sport LV
  Spēles prasmi apguvis individuāli, kā arī pie viena no labākajiem Krievu Piramīdas spēlētājiem Māra Vartika - daudzkārtēja Starptautisku turnītu uzvarētāja.
Ronalds ir vairākkārtējs Latvijas čempions Krievu biljardā un daudzu turnīru uzvarētājs.
 
  Ronaldam Milleram ir arī vairāku gadu trenera prakse - visi interesenti ir laipni aicināti pieteikties izmēģināt savus spēkus biljarda treniņos.

Ronalds Millers, Krievu Biljarda treneris - Cue Sport LV

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Visa veida konsultācijas labākā un piemērotākā biljarda izvēlē un inventāra iegādē! info@cuesport.lv
 

 

Cue Sport LV - aicina pieteikties jauniešus un visus pārējos interesentus Biljarda spēļu apmācībā! Iespējams organizēt treniņa plānus pēc individuāla grafika. Konsultējam atbilstošākā biljarda inventāra izvēlē, iegādē un inventāra uzturēšanā.  

Pieteikties Cue Sport LV - kontakti.

 

 

SNUKERA SPĒLES NOTEIKUMI (saīsināti)

  Snukers ir biljarda veids, kas ir plaši izplatīts Lielbritānijāun ar katru gadu plakiek aizvien populārāks visā pasaulē. Snūkera galds ir 1,8 metrus plats un 3,6 metrus (12 pēdas) garš. Spēlē tiek izmantotas 22 bumbas - 15 sarkanas, 1 melna, 1 rozā, 1 zila, 1 brūna, 1 zaļa, 1 dzeltena un 1 balta. Sitienus ar nūju izdara pa balto bumbu.

 Snukeru var spēlēt 2 vai vairāk spēlētāji. Reizēm notiek arī pāru spēles. Spēles sākumā baltā kijas bumba ir stāvoklī „sitiens no rokas”, kuru izpilda no „D” sektora, un objekta bumbas ir novietotas uz galda sekojoši sk. att. zemāk:

SARKANĀS (1 punkts) – stingri saspiesta vienādsānu trijstūra formā ar sarkano novietotu augšā uz galda centra līnijas virs piramīdas punkta, tā, ka tā ir cik vien cieši iespējams pie rozā bumbas, nepieskaroties tai un trijstūra pamats vistuvāk un paraleli ar augšējo bortu,

DZELTENĀ (2 punkti) „D” sektora labajā stūrī;                           

ZAĻĀ (3 punkti) „D” sektora kreisajā stūrī;

BRŪNĀ (4 punkti) uz „D” sektora vidējā punkta;

ZILĀ (5 punkti) uz centra punkta;

ROZĀ (6 punkti) uz piramīdas punkta;

MELNĀ (7 punkti) uz melnā punkta;

 Sitienus ar kiju veic TIKAI pa balto kijas bumbu. Uz galda ir 21 objekta bumba- 15 sarkanās, katra 1 punkta vērībā, un sešas krāsainās: dzeltenā 2, zaļā 3, brūnā 4, zilā 5, rozā 6 un melnā 7.

Spēlētājs vispirms veic sitienu pa sarkano bumbu, tad, TIKAI JA TĀ TIEK IESISTA, pa JEBKURU krāsaino bumbu. Iesitot sarkano bumbu, tiek iegūts viens punkts. Ja pēc tam tiek iesista, piemēram, zilā bumba, tiek iegūti seši punkti (1+5).

  Divu vai vairāku sekmīgu sitienu sēriju sauc par „breiku”. Par maksimālo „breiku”  sauc 147 punktu  sēriju. Tā iegūstama iesitot katru sarkano bumbu ar tai sekojošu melno 15 reizes un iesitot visas krasāinaās bumbas pieaugošā punktu secība.

  Visas iesistās sarkanās bumbas paliek lūzā, visas krāsainās bumbas, kuras tiek iesistas uzreiz pēc sarkanās tiek novietotas atpakaļ uz attiecīgā punkta. Ja spēlētajs iesit sarkano un pec tam neiesit nevienu krāsaino, gājiens pāriet pretiniekam.

 Ja sitot sarkano iekrīt divas sarkanās, tad par katru no tām sitējs saņem 1 punktu, toties sitienu pa krāsaino var izpildīt tikai vienu reizi.

 Ja spēlētājs pieļauj kļūdu- „fols”  (foul) -, PRETINIEKA rezultātam tiek PIESKAITĪTI punkti. Mazākais punktu skaits ko pieskaita ir 4.

Piemēram:       sit pa sarkano- netrāpa- pretiniekam +4

                       sit pa dzelteno- netrāpa- pretiniekam +4

                        sit pa zaļo- netrāpa- pretiniekam +4

                        sit pa brūno- netrāpa- pretiniekam +4

                        sit pa zilo- netrāpa- pretiniekam +5

                        sit pa rozā- netāpa- pretiniekam +6

                        sit pa melno- nertāpa- pretiniekam +7

                        sit pa sarkano- trāpa pa melno- pretiniekam +7 (melnās bumbas vērtības apmērā)

                        sit pa sarkano- trāpa pa dzelteno- pretiniekam +4 (minimālais soda punktu skaits)

Visbiežāk izdarītie „foli” ir:      sit pa noradīto bumbu un netrāpa vispār;

                                           sit pa noradīto bumbu, bet trāpa citai;

                                           pēc sitiena iekrīt baltā;

                                           sit pa sarkano, bet iekrīt krāsainā.

Ja, pēc sitiena iekrīt baltā bumba, tad pretiniekam sitiens jāizdara no „D” sektora. Sitienu no „D „ sektora var izpildīt jebkurā virzienā.

  Kad uz galda vairs nav sarkano bumbu, lūzās jāsit krāsainās bumbas pieaugošas vērtības secībā. No šī brīža krāsainās bumbas vairs uz galda neatgriež.

  Partiju, jeb freimu uzvar tas spēlētājs, kuram partijas beigās ir vairāk punktu.

  Ja, uz galda ir mazāk punktu nekā ir rezultāta starpība, tad ir radusies situācija „vajadzīgs snukers”, jeb papildus punkti, kurus var iegūt pretiniekam uzliekot „snukeru” (situācija „snukers” ir, ja starp balto bumbu (cue ball) un nākošo sitamo bumbu ''ceļā'' ir viena vai vairākas bumbas, kas nav nākošā).

 Ja, punktu skaits ir vienāds, tad tiek izspēlēta papildus melnā bumba. Partiju uzvar spēlētājs, kurš iesit melno bumbu. Ja, tiek izdarīts noteikumu pārkāpums (fols), tad pretiniekam pieskaita 7 punktus un partija ir beigusies.

Ja, uz galda ir tikai melnā bumba un tezultāta starpība ir mazāka par 7 punktiem, partiju uzvar spēlētājs, kurš iesit melno bumbu. Ja, tiek izdarīts noteikumu pārkāpums (fols), tad pretiniekam pieskaita 7 punktus un partija ir beigusies.

Ja, uz galda ir tikai melnā bumba un tezultāta starpība ir lielāka par 7 punktiem, partija ir beigusies.

Snooker ball position - Cue Sport LV

 
Bumbu izkārtojums partijas sākumā.​
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 P.S. Diemžēl, Latvijā ir zaglīgas kompānijas, kā piemēram Games4You, kuras nav spējīgas neko radīt, bet vienīgi nozagt jau esošu informāciju no svešiem saitiem!  Šo konkrēto materiālu nozaguši 1:1, lai gan ar snukeru viņiem nav nekāda sakara un sapratnes! Nozagto informāciju izņemt no sava saita direktoriņš atteicās! Tas vienkārši zināšanai  -  Jūsu, Cue Sport LV
Snukers ir biljarda veids, kas ir plaši izplatīts Lielbritānijā. Snūkera galds ir 1,8 metrus plats un 3,6 metrus (12 pēdas) garš. Spēlē tiek izmantotas 22 bumbas - 15 sarkanas, 1 melna, 1 rozā, 1 zila, 1 brūna, 1 zaļa, 1 dzeltena un 1 balta. Sitienus ar nūju izdara pa balto bumbu.

Snooker var spēlēt 2 vai vairāk spēlētāji. Spēles sākumā baltā kijas bumba ir stāvoklī „sitiens no rokas”, kuru izpilda no „D” sektora, un objekta bumbas ir novietotas uz galda sekojoši sk. att. zemāk:

SARKANĀS (1 punkts) – stingri saspiesta vienādsānu trijstūra formā ar sarkano novietotu augšā uz galda centra līnijas virs piramīdas punkta, tā, ka tā ir cik vien cieši iespējams pie rozā bumbas, nepieskaroties tai un trijstūra pamats vistuvāk un paraleli ar augšējo bortu,

DZELTENĀ (2 punkti) „D” sektora labajā stūrī;                           

ZAĻĀ (3 punkti) „D” sektora kreisajā stūrī;

BRŪNĀ (4 punkti) uz „D” sektora vidējā punkta;

ZILĀ (5 punkti) uz centra punkta;

ROZĀ (6 punkti) uz piramīdas punkta;

MELNĀ (7 punkti) uz melnā punkta;

Sitienus ar kiju veic TIKAI pa balto kijas bumbu. Uz galda ir 21 objekta bumba- 15 sarkanās, katra 1 punkta vērībā, un sešas krāsainās: dzeltenā 2, zaļā 3, brūnā 4, zilā 5, rozā 6 un melnā 7.

Spēlētājs vispirms veic sitienu pa sarkano bumbu, tad, TIKAI JA TĀ TIEK IESISTA, pa JEBKURU krāsaino bumbu. Iesitot sarkano bumbu, tiek iegūts viens punkts. Ja pēc tam tiek iesista, piemēram, zilā bumba, tiek iegūti seši punkti (1+5).

Divu vai vairāku sekmīgu sitienu sēriju sauc par „breiku”. Par maksimālo „breiku”  sauc 147 punktu  sēriju. Tā iegūstama iesitot katru sarkano bumbu ar tai sekojošu melno 15 reizes un iesitot visas krasāinaās bumbas pieaugošā punktu secība.

Visas iesistās sarkanās bumbas paliek lūzā, visas krāsainās bumbas, kuras tiek iesistas uzreiz pēc sarkanās tiek novietotas atpakaļ uz attiecīgā punkta. Ja spēlētajs iesit sarkano un pec tam neiesit nevienu krāsaino, gājiens pāriet pretiniekam.

Ja sitot sarkano iekrīt divas sarkanās, tad par katru no tām sitējs saņem 1 punktu, toties sitienu pa krāsaino var izpildīt tikai vienu reizi.

Ja spēlētājs pieļauj kļūdu- „fols”-, PRETINIEKA rezultātam tiek PIESKAITĪTI punkti. Mazākais punktu skaits ko pieskaita ir 4.

Piemēram:       sit pa sarkano- netrāpa- pretiniekam +4

                        sit pa dzelteno- netrāpa- pretiniekam +4

                        sit pa zaļo- netrāpa- pretiniekam +4

                        sit pa brūno- netrāpa- pretiniekam +4

                        sit pa zilo- netrāpa- pretiniekam +5

                        sit pa rozā- netāpa- pretiniekam +6

                        sit pa melno- nertāpa- pretiniekam +7

                        sit pa sarkano- trāpa pa melno- pretiniekam +7 (melnās bumbas vērtības apmērā)

                        sit pa sarkano- trāpa pa dzelteno- pretiniekam +4 (minimālais soda punktu skaits)

Visbiežāk izdarītie „foli” ir:      sit pa noradīto bumbu un netapa vispār;

                                                Sit pa noradīto bumbu, bet trāpa citai;

                                                Pēc sitiena iekrīt baltā;

                                                Sit pa sarkano, bet iekrīt krāsainā

Ja pēc sitiena iekrīt baltā bumba, tad pretiniekam sitiens jāizdara no „D” sektora. Sitienu no „D „ sektora var izpildīt jebkurā virzienā.

Kad uz galda vairs nav sarkano bumbu, lūzās jāsit krāsainās bumbas pieaugošas vērtības secībā. No šī brīža krāsainās bumbas vairs uz galda neatgriež.

Partiju jeb freimu uzvar tas spēlētājs, kuram partijas beigās ir vairāk punktu.

Ja uz galda ir mazāk punktu nekā ir rezultāta starpība, tad ir radusies situācija „vajadzīgs snukers” jeb papildus punkti, kurus var iegūt pretinieku ielikot situacijā „snukers” (situācija „snukers” ir, ja starp balto bumbu  un nākošo sitamo bumbu ir viena vai vairākas bumbas, kas nav nākošā)

Ja punktu skaits ir vienāds, tad tiek izspēlēta papildus melnā bumba. Partiju uzvar spēlētājs, kurš iesit melno bumbu. Ja tiek izdarīts noteikumu pārkāpums (fols), tad pretiniekam pieskaita 7 punktus un partija ir beigusies.

Ja uz galda ir tikai melnā bumba un tezultāta starpība ir mazāka par 7 punktiem, partiju uzvar spēlētājs, kurš iesit melno bumbu. Ja tiek izdarīts noteikumu pārkāpums (fols), tad pretiniekam pieskaita 7 punktus un partija ir beigusies.

Ja uz galda ir tikai melnā bumba un tezultāta starpība ir lielāka par 7 punktiem, partija ir beigusies.

Piem. Jāsit sarkanā, bet uz vienas līnijas starp sarkano un balto ir kāda krāsainā bumba.